A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Синьковицька гімназія Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області

Справжній оберіг народних цінностей

Дата: 08.11.2023 18:40
Кількість переглядів: 50

 

   Патріотизм… Кожен з нас вкладає своє розуміння у значення цієї категорії духовності. Незаперечним є той факт, що любов до рідної землі засівається змалку.

   Добре розуміючи, що пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, педагоги Синьковицької гімназії активно працюють над формуванням духовно-естетичних потреб молодого покоління. Свідченням тому стали урочистості з нагоди відкриття краєзнавчого музею «Берегиня традицій».

   Цього дня приміщення так званої «старої школи», та й загалом усе шкільне подвір’я наповнилося дзвінкими голосами дітвори, у виконанні якої звучали пісні, вітальні слова, адресовані усім присутнім. Директор закладу Світлана Левонова розповіла про задум створення такого музею та оголосила подяки усім тим, хто долучився до цієї справи. Особлива вдячність була адресована М.П.Гнідець – багаторічній бібліотекарці села, людині, яка у недалеких 90-х розпочала збір старожитностей, виробів ручної роботи, вишивки, і була першою завідувачкою краєзнавчого музею, який проіснував до 2020 року у примішенні колишнього будинку «Просвіти».

      Шановні гості урочистостей - голова Рава-Руської міської ради І.І.Івануса, заступник міського голови Рави-Руської з питань діяльності виконавчих органів М.М.Свірнюк, начальниця Відділу культури, туризму, молоді та спорту Н.М.Чорній, провідний спеціаліст Відділу культури, туризму, молоді та спорту Р.В.Гарасим, колишя директорка школи у с.Синьковичі впродовж 30 років  М.М.Кіщак, сільський голова Забірської сільської ради V - VIІ скликань З.М.Сенько  - висловили слова підтримки та вдячності, а новопризначена начальниця Відділу освіти Рава-Руської міської ради Г.А.Богуш вручила подяку педагогічному колективу Синьковицького закладу освіти і побажала нових досягнень, здійснення задумів і планів.

  Після урочистого моменту перерізання стрічки, відповідальна за роботу музею Богдана Гнідець запросила усіх присутніх до виставкових кімнат, провела оглядову екскурсію, розповіла про особливості життя і побуту синьковичан в минулому, наголосила при цьому, що дуже важливо є сьогодні не просто зберегти пам’ятки минулого, а примножувати їх, популяризувати, адже всі ці народні цінності – це невичерпне джерело духовної енергії українців. Богдана Володимирівна також запропонувала переглянути дійство «випікання коровайців» у виконанні педагогів  С.С.Дячок, О.Я.Музики, Р.М.Сохань, Л.М.Гайдучок, Г.С.Дорош, С.Р.Левонової, М.І.Клим. згідно з традиціями весільного обряду села. Урочистості завершили словами ведучої: «любімо, вірмо, борімося» та  «у вас, і в нас, хай буде гаразд!».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Яку форму навчання обираємо з 1 вересня?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень