Слово про людину, яку Бог наділив талантом писати вірші
21 березня у Всесвітній день поезії у Синьковицькій гімназії відбулася надзвичайно цікава подія – « Зустріч у поетичній світлиці». З уст учнів прозвучало: «Яке ж то диво криється у слові..» і стало зачином до розмови про поезію, її велич та силу впливу на людину. Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність…
Вивчаючи творчість того чи іншого поета, ми маємо унікальну можливість побувати думками з ним наодинці, зрозуміти його душевні переживання та життєві принципи.
Захар Михайлович Гнідець – учитель, поет, філософ, поліглот. Народився у селі Синьковичі. Він умів побачити незвичайне в звичайному, безмежно любив рідний край. Більше про його життєвий і творчий шлях цього дня усі присутні змогли дізнатися завдяки виступу Каріни Мудрик, студентки Львіського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу НУХТ, яка охоче поділилася презентацією на тему «Поети рідного краю». У ній дівчина розповіла про важливі моменти з біографії Захара Михайловича,свого родича; зачитала вірші із збірок «Поезії», «З неба високости», ознайомила з цікавими фактами з життя поета, зацитувала уривки з листів Захара Гнідця до рідних (мами, сестри Марії), які він писав здебільшого теж віршованим текстом.
Оскільки вірші Захара Гнідця, про які він скромно казав: «…то не поезія, мої маленькі вірші…» – різножанрові, то особливу насолоду всім учасникам заходу принесло слухання поезій, настрій яких душевно і чуттєво передали учні 5-9 класів нашої гімназії. Враження від почутого у приємній теплій атмосфері усі, хто бажав, озвучили вголос та записали на листочках, з яких створили «Дерево поезії».
Постать цього непересічного синьковичанина залишатиметься у нашій пам’яті. Роздуми про долю рідного народу, переживання за духовне та моральне наповнення кожного українця, можуть слугувати добрим прикладом для наслідування. Своїми віршами Захар Гнідець переконує , що родина - найкраща школа виховання. Ця ідея звучить у багатьох його творах. Саме з любові в родині постає любов до України і Бога, до народних символів, вболівання за долю народу. Вічні цінності: патріотизм, любов, толерантність, доброзичливість - це ті побажання, які неодноразово звучали з уста самого Захара Михайловича, залишаються актуальними і такими необхідними під час «страшних буревіїв» в людському житті.
Висловлюємо щиру вдячність отцю декану Михайлу Шевчуку за мудрі настанови; за співпрацю та розуміння важливості морального виховання дітей та молоді, п. Роману Гарасиму, провідному спеціалісту Відділу культури, туризму,молоді та спорту Рава-Руської міської ради; родині Пістуна Григорія Григоровича, Мудрик Каріні, п.Анні Ричагівській, дочці поета, за надані матеріали, якими вони поділилися з нами; бібліотекарю М. Підлипній та усім, хто долучився до проведення заходу.
Матеріали зустрічі будуть використані для оформлення однієї із сторінок у шкільному музеї «Берегиня традицій» та для проведення уроків літератури рідного краю.
Нехай прослухані поетичні рядки не загубляться у нашій пам’яті! Шануймо рідну землю, бережімо Україну! Любімо та поважаймо своїх батьків, читаймо твори своїх видатних земляків!!!